Włosy w złej formie? Sięgnij po olej z awokado

Twoje włosy również potrzebują witamin.
Oraz stałej opieki.
Pragną, aby je zabezpieczać przed zniszczeniem.
Chcą błyszczeć i nie chcą się starzeć.
Pragną silnych cebulek, aby nie wypadać.
Nie chcą się łamać ani kruszyć.
Potrzebują olejku z awokado.

Olejek ten jest pozyskiwany z miąższu awokado — czyli owocu znanego wszystkim miłośnikom zdrowego odżywiania. Jego nieocenione właściwości zdrowotne idą w parze z atrybutami w dziedzinie kosmetyki. Olej z awokado to jeden z olejków, który gwarantuje najwyższy poziom pielęgnacji włosów.

Dlaczego jest on tak znakomitą kuracją dla włosów? Co stanowi o jego wyjątkowości i prestiżu?

Olejek z awokado obfituje w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, zwłaszcza kwas oleinowy z grupy omega – 9. Jest to kwas o średniej wielkości cząstek, tzw. półwnikający. Stanowi on idealną pielęgnację włosów o średniej porowatości (jest to rodzaj włosów, który ma większość ludzi na świecie). Kwas linolowy zawarty w olejku awokado nie tylko wniknie do wnętrza włosów (jego cząsteczki idealnie dopasują się do odchyleń łusek na ich powierzchni), ale również zabezpieczy je na zewnątrz. Dzięki temu włosy mają zapewnioną dogłębną regenerację, a jednocześnie są ochronione na zewnątrz. Widać to już po pierwszej aplikacji olejku z awokado: włosy zyskują blask, sprężystość i witalność. Łatwo jest je ułożyć, a ich końce przestają być wysuszone i brzydkie.

Dzięki mnogości witamin, zawartych w olejku z awokado, włosy otrzymują nieustanne odżywienie. Staja się wzmocnione wzdłuż całej łodygi włosa oraz w najważniejszym ich miejscu – czyli wewnątrz cebulki włosa. Dzięki temu długo zachowują młodość, przestają się kruszyć, przesuszać, wypadać, szybciej rosną, zyskują blask i głęboki, wyrazisty kolor. Olejek z awokado zawiera aż siedem witamin (A, E, C, D, K, H oraz witaminy z grupy B). To właśnie ich mnogość i wysokie stężenie sprawia, że olej z awokado jest tak popularny. Witaminy spowalniają proces starzenia się włosów, nadają im blasku, witalności, usprawniają syntezę białek, a nawet mogą wpływać na utratę grubości włosa. Sprawiają one ponadto, że pukle rosną zdrowe i silne, przestają wypadać i łamać się.

Olej z awokado jest jednym z najbardziej wartościowych olejków naturalnych, zapewniającym włosom spektakularny wygląd, ochronę i regenerację. Myśląc o pielęgnacji włosów, powinnaś pamiętać, że szampon i odżywka do włosów to niestety zbyt mało, by twoje pukle cieszyły się dobrym zdrowiem i olśniewały wyglądem. Pielęgnacja naturalnymi olejkami to najlepsze, co możesz podarować swoim włosom.