Jak olejować włosy olejkiem z awokado?

Olejek z awokado jest jednym z najbardziej popularnych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, O jego niezwykłości i prestiżu decyduje wysokie stężenie jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (zwłaszcza kwasu oleinowego z grupy omega – 9), oraz mnogość witamin, które zawiera olejek. Olej z awokado zawiera ich aż siedem i są one niezwykle potrzebne włosom do zachowania dobrej kondycji, witalności i zdrowego wzrostu. Dzięki olejowaniu włosów za pomocą olejku z awokado włosy szybciej rosną, staja się silne, przestają wypadać, są gładkie i jedwabiste. Olej zadba również o kolor włosów, zapobiegając ich płowieniu.

Za pomocą olejku z awokado wykonuje się tzw. olejowanie włosów, czyli zabieg polegający na nałożeniu olejku na włosy i skórę głowy w celu odżywienia, regeneracji i ochrony kosmyków.

JAKI OLEJ AWOKADO DO OLEJOWANIA?

Olejowanie włosów daje najlepsze efekty, kiedy używamy nie jednego, ale kilku różnych olejków. W dobrze skomponowanej mieszance znajduje się o wiele więcej cennych składników odżywczych. Z tego względu olej awokado warto stosować w połączeniu z innymi olejkami. Jeśli zależy nam na tym, żeby wypielęgnować nasze włosy od nasady aż po końce, to szukajmy olejku z awokado w gotowych produktach. Stosowany solo z pewnością nie zadziała tak kompleksowo. Mieszanka olejków to lepsze rozwiązanie, ale pod warunkiem, że kosmetyk jest naturalny, a olejek z awokado występuje w nim w towarzystwie innych olejków przeznaczonych do tego samego rodzaju włosów.

Olejowanie można wykonywać na kilka sposobów.

1. Olejowanie całonocne, angażujące skórę głowy – przynosi ono najlepsze efekty, ponieważ olejek z awokado ma dużo czasu, aby dogłębnie odżywić pukle. Takie olejowanie wymaga jednak nieco czasu (olejek z awokado zmywamy z włosów dopiero rano). Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie olejku na skórę głowy i włosy i trzymanie go minimum godzinę – czas olejowania znacznie się skraca, ale przez godzinę olej z awokado również znakomicie odżywi włosy.

2. Olejowanie „na odżywkę” – pozwala na nałożenie olejku razem z balsamem do włosów, którego używasz po myciu włosów. Kilka kropli oleju z awokado należy po prostu wymieszać z porcją odżywki i nałożyć na wilgotne, umyte włosy, po czym spłukać jak zwykle. Olejek z awokado zintensyfikuje wówczas działanie odżywki do włosów.

3. Olejowanie wilgotnych włosów po myciu. Taka forma olejowania polega na nałożeniu olejku z awokado na wilgotne włosy od połowy ich długości. Olejek spełnia funkcję odżywki bez spłukiwania. Zabezpieczy włosy przed gorącym powietrzem suszarki, przyspieszy czas suszenia pukli i ułatwi układanie fryzury.

4. Olejowanie suchych włosów po myciu – olejek z awokado można również nakładać na suche włosy, np. w formie serum na zniszczone końce włosów, lub rozprowadzić go od połowy długości włosów. W ten sposób olejek z awokado zabezpieczy włosy przed niekorzystny działaniem czynników zewnętrznych, uelastyczni włosy, zapewni im blask i regenerację. Nawet wyjątkowo matowe włosy zyskają dzięki temu witalność i staną się aksamitne w dotyku.